OUR BRAND MISSION TO INSPIRE PEOPLE TO MOVE FREELY ON WHEELS

DISTILLS THE BRAND’S ESSENCE AND OUR REASON FOR BEING


To Inspire
conveys all the ways we motivate people to skate: messaging that excites or surprises or gets people to think about the sport — and the brand — in a new light.

People
is, intentionally, a broad, inclusive term. It encompasses anyone who is skating now, or should be. Our audience is as large as the sport.

To Move Freely
reinforces the graceful, flowing uniqueness of skating. It signals the deeply satisfying and personal feeling of moving under your own power,on your own time, in your own style.

On Wheels
literally grounds the motion in skating and specifies our core work.


OUR VISION: THE WORLD IN MOTION THROUGH SKATING.

Imagine what the world would look like if Rollerblade were successful in executing its mission — a world changed through healthier people, stronger communities, less congestion, less pollution, more joy, deeper interaction with human, physical life. Not a small vision.

BRAND PRINCIPLES: AUTHENTIC. PROGRESSIVE. EXPERIENTIAL.

These principles are the pillars of the Rollerblade mission. They are filters through which we decide and defend all brand and product decisions. Our brand principles drive everything we do and everything we make

ROLLERBLADE HISTORY

Legendy říkají, že první in-line brusle se objevili v 18. století, když se jistý Holanďan pokusil napodobit lední bruslení tím, že si k botám připevnil dřevěné pásy, ke kterým přitloukl dřevěné špulky.

1863 jeden Američan vymyslel první kolečkové brusle - ty měly ovšem připevněna kolečka po dvou z boku. Brzy se tento systém stal standardem a na in-line brusle se brzy zapomnělo. Různé verze in-line bruslí se pravidelně objevovaly na trhu, ale koncept se v té době neuchytil.

Vzhledem k dostupným technologiím té doby, in-line brusle nemohly být vytvořeny tak, aby fungovaly stejně dobře jako konvenční kolečkové brusle. Od roku 1930 se kolečkové brusle trvale uchytily ve společnosti. Trvalo to ovšem dalších 29 let, než začala masová produkce bruslí s kovovými kolečky. Další důležitý milník proběhl v roce 1973, kdy se podařilo brusle výrazně vylepšit a tím i popularizovat celý segment použitím polyuretanových koleček. V roce 1980 dva bratři hrající hokej za Minessotu objevili v jednom obchodě se sportem in-line brusle a uvědomili si, že tento design je ideální mimo sezónní tréninkovou pomůckou pro hokejisty. Vzali je domů a ve sklepě jejich rodičů v Minneapolis je přepracovali a tím vytvořili první Rollerblade® brusle. V tom samém roce založili společnost, ze které později vznikl Rollerblade®.
Ostatní hokejisté se za nimi brzy začali otáčet, když bratři v létě na bruslích brázdili Minnesotské cesty. Lyžaři, jak sjezdoví tak běžečtí, také velmi rychle adaptovali brusle Rollerblade® do svého tréninkového plánu. Podnikání se z počátku 80. let rozrůstalo, ovšem pomalu, z důvodu malé skupinky uživatelů a geografickým limitům.

V polovině 80. let proběhly velké celosvětové marketingové akce, které představily in-line bruslení jako nový sport. Na lokální úrovni proběhly marketingové akce v Miami Beach, Minneapolis a Venice beach.

Od půlky do konce 80. let byly zrušeny přímé prodeje - Rollerblade® začal hledat distributory skrze prodejní sítě sportovních potřeb. Když se osmdesátky blížily ke konci, Rollerblade® pracoval na zvětšení trhu skrze sportovní akce, závody a další aktivity vázané na sport – včetně novinky na trhu – bruslí na agresivní jízdu. Marketing slavil úspěch – tradiční aktivity a agresivní PR pomohl začlenit bruslení do mainstreamových sportů.

Začátkem 90. let vznikla mezinárodní distribuční síť, zatím s pár distributory. V roce 1991 Nordica, člen skupiny Benetton, koupil 50% podíl ve společnosti Rollerblade®. Propagace in-line bruslí za pomocí jiných, zákazníky uznávaných, značek dala produktům důvěryhodnost a publicitu. Popularita a počet sportujících rostly nejvíce v historii jakéhokoliv sportu. 90. léta byla ve znamení rozšiřování trhu a všeobecně celého odvětví, které bylo poháněno vpřed výzkumem a vývojem nových technologií. Lehčí, odolnější materiály, nižší cena a technologie, jako naše ABT® brzda, dělá bruslení stále dostupnější pro všechny lidi nehledě na věk nebo fyzickou zdatnost.

Rollerblade® Distributors

italia

usa

canada

Deutschland

France

Schweiz

Österreich

United Kingdom

Sverige

Suomi

Norge

Australia

New Zealand

Polska

中国

España

Hrvatska

Brasil

Srbija

日本

CZEK REPUBLIC

Türkiye

Through the years, Rollerblade® has achieved several industry firsts, such as the use of polyurethane boots and wheels, metal frames, dual bearings and heel brakes.

In addition, Rollerblade® has achieved the following industry firsts:

V průběhu let Rollerblade® přinesl mnoho vylepšení do světa inline brusli, jako například použití polyuretanových bot a koleček, kovových rámů, dvojitých ložisek a brzdiček na patě.
Dále Rollerblade® jako první přinesl i tyto technologie:
- odvětrávané/prodyšné vnitřní botičky
- zapínání pomocí přezek
- kolečka s plastovým jádrem
- vyspělý brzdný systém
- trikové brusle
- oceňovaný pokročilý brzdový systém - ABT - Advanced braking system
- brusle specificky vytvořené pro ženy
- dětské brusle s nastavitelnou velikostí pouze zmáčknutím jednoho tlačítka
- Vnitřní botička z materiálů regulujících teplotu (udržují nohy sušší a chladnější)

BRAND PRINCIPLES AUTHENTIC. PROGRESSIVE. EXPERIENTIAL.

These principles are the pillars of the Rollerblade mission. They are filters through which we decide and defend all brand and product decisions.

Our brand principles drive everything we do and everything we make

FOLLOW US

@ROLLERBLADE

SKATE SMART:

KNOW YOUR SKILL LEVEL AND SKATING CONDITIONS

FOLLOW US ON

ROLLERBLADE IS A DIVISION OF TECNICA GROUP S.P.A.
Company subordinate to the management and coordination of Sintesi Holding S.r.L.
Based in Giavera del Montello (TV) - Via Fante d’Italia n. 56 | Share Capital € 25,000,000.00 fully paid up
Company registered under no. 78175 R.E.A. of Treviso. | Business Register and Tax Code 00195810262